GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2023 16:10

Naci Görür kahreden açıklamayı yaptı! İstanbul depremi için büyüklük ve tarih açıklaması geldi! Yandık ki, ne yandık.

Türkiye'nin önde gelen deprem uzmanlarından biri olan Prof. Dr. Naci Görür, yeni bir deprem değerlendirmesi yaparak kaygı verici bir açıklamada bulundu.

Naci Görür kahreden açıklamayı yaptı! İstanbul depremi için büyüklük ve tarih açıklaması geldi! Yandık ki, ne yandık.

Yandık ki, ne yandık. Naci Görür kahreden açıklamayı yaptı! İstanbul depremi için büyüklük ve tarih açıklaması geldi - Türkiye'nin önde gelen deprem uzmanlarından biri olan Prof. Dr. Naci Görür, yeni bir deprem değerlendirmesi yaparak kaygı verici bir açıklamada bulundu. İstanbul için olası bir depreme dikkat çeken Prof. Dr. Naci Görür, 2029 yılını işaret etti.

Toplum ve Afet Risk Yönetimi Semineri'nde Önemli Tartışmalar

Sabancı Üniversitesi'nde "Ülkemizde Deprem ve Depreme Dirençli Kentler" başlıklı bir seminer düzenlendi. Türkiye'nin ünlü deprem uzmanlarının katıldığı bu seminere İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Naci Görür de konuk olarak katıldı.

Fay Tartışmaları Bilim İnsanlarına Bırakılmalı

Seminerde depremle ilgili olarak önemli açıklamalar yapan Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'nin en önemli gündeminin deprem olması gerektiğini vurguladı. Fay tartışmalarının ise bilim insanlarına bırakılması gerektiğini belirten Görür, kentlerin depreme dayanıklı hale getirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Tüm Türkiye'yi Deprem Direncine Ulaştırma İmkânımız Var

Geçmişte depremle dayanıklı kentlerin oluşturulmasının çok yüksek maliyetli olduğuna değinen Prof. Dr. Naci Görür, "Günümüz teknolojisiyle depreme dayanıklı kentler inşa etmek aslında zor değil. Olası bir İstanbul depreminde kanalizasyon ve içme suyu sistemlerinin zarar göreceğini gözlemliyoruz. Bu nedenle sistem iyileştirme çalışmalarına başladık. Bu çalışma, Türkiye'de bir ilk niteliğindedir. Ciddi bir şekilde çalışmaya başlarsak, İstanbul'u tamamen depreme dayanıklı bir kent haline getirebiliriz," şeklinde konuştu.

İstanbul Depremi İle İlgili Korkutan Açıklama!

Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depremi hakkında endişe verici bir açıklama yaparak, "1999 yılından itibaren önümüzdeki 30 yıl içinde İstanbul'da 7 ve üzeri büyüklükte deprem olma olasılığı yüzde 64'tür. Bu, 2029 yılına kadar olan bir zaman dilimini ifade eder. Bu tahmin, 15 yıl artı veya eksi olarak değerlendirilebilir.

Harun KayaHarun Kaya