Okulların açılmasıyla birlikte özellikle sabah ve akşam saatlerinde ana arterlerdeki tıkanmalar vatandaşları canından bezdiriyor.

Kayalıbağ Mahallesi ile Arif Nihat Asya Parkı arasındaki Eski Vilayetten hareket edip Taşköprü’den Seyhan Caddesi’ne giden yolda gerek köy otobüs ve dolmuşlarının ve gerekse de kentin diğer merkezlerine giden araçların aynı yerden hareket etmesi, tıkanıklığı daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor.
 
Konuyla ilgili olarak özellikle Büyükşehir Belediyesi yetkililerine de konuyu dile getirdiklerini ancak hala çözüm bulunamadığını söyleyen Kayalıbağ Mahallesi Muhtarı Ali Coşkun Özkan vatandaşların; isyan etme noktasında olduklarına dikkat çekiyor.
 
 
Durakta bekleyen aracın solundan hareket eden ve duraktaki yolcuyu almadan yoluna devam eden otobüsler duraktaki yolcuyu mağdur ediyor.
Çevre köy ve ilçelere hareket eden araçların; kentiçi yolculuk yapacak vatandaşların beklediği duraklardan ayrı bir noktadan hareket etmesi gerektiğini ancak ileride boş ve atıl durumda durak olduğu halde araçların buraya yönlendirilmediğini dile getiren yolcular; yaşanan kargaşalık yüzünden zaman zaman hareket halindeki otobüsün önüne atladıkları ve şoförle gereksiz diyaloğa girip sert tartışmalar yaşandığını söylüyorlar.