Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ve Adana Hizmet-İş Sendikası Başkan Bekir Hakan Durna ile yapılan görüşmeler neticesinde, kadrolu işçilerin merakla beklediği ve bir süredir üzerinde çalışılan iyileştirme çalışmalarıyla ilgili müjdeyi verdi.

Yapılan artış sonucu eski kadrolu en düşük işçi maaşı 20 bin TL, ile 22 bin TL arasında iyileştirme yapıldı. Yaşam Parkta çalışan işçi arkadaşlarımızın maaşları ise yaptıkları iş riskleri ve teknik özelliklerine göre 13 bin ile 16 bin 300 arasında olmuştur. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun, dileklerini iletti.  

Hizmet-İş Adana Şube Başkanı Bekir Hakan Durna yaptığı yazılı açıklamada; “Pozantı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çay’ ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı göz önünde bulundurularak yürürlükte olan Toplu İş Sözleşmesine ek olarak Pozantı Belediyesi eski kadrolu ve Pozantı Yaşam Park Şirketinde çalışan sendikamız üyesi işçilerin ücretlerine belli oranda artış yapıldı.
Emeğe ve emekçiye vermiş olduğu değerden dolayı Başkan Mustafa Çay’a sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Yapılan artış sonucu eski kadrolu en düşük işçi maaşı 20 bin TL ile, 22 bin TL arasındaiyileştirme yapıldı. Yaşam Parkta çalışan işçi arkadaşlarımızın maaşları ise yaptıkları iş riskleri ve teknik özelliklerine göre 13 bin ile 16 bin 300 arasında olmuştur. Olumlu yaklaşımlarıyla Belediye Başkanımız Mustafa Çay’a ve Tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.