YAŞAM
Giriş Tarihi : 30-09-2022 12:47

Pozantı Lezzet Festivaline Hazırlanıyor

Pozantı Lezzet Festivaline Hazırlanıyor


Bu yıl 6'ncısı düzenlenecek olan Uluslararası Adana Lezzet Festivali'ne, her yıl olduğu gibi bu yıl da destek verecek olan Pozantı Belediyesi, muhteşem ürün ve lezzetlerle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor.

Adana Merkez Park'ta, 7-8-9 Ekim tarihlerinde ünlü gurmeler, aşçılar ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek olan Adana Lezzet Festivali'nde, Pozantı'nın organik ürünlerinin yanı sıra yöreye has ürünlerin de sunumunun yapılacağı Pozantı Belediyesi Standı'na gelen misafirlerin lezzet patlaması yaşayacaklarını iddia eden Başkan Çay, hazırlıkları bizzat takip ederek her hangi bir aksaklığın yaşanmaması için her ayrıntıyla ilgileniyor.

ORGANİK ÜRÜNLER GÖZ DOLDURUYOR

Festivale, her yıl Pozantı ilçesinin organik ürünleriyle katılan Pozantı Belediyesi, bu yıl da muhteşem ürün ve lezzetlerle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor. Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın organizesinde hummalı bir çalışma yürüten Sebze-Meyve Kurutma Merkezi personelleri birbirinden lezzetli tatları ve kurutmaları yaparak festival gününe kadar yetiştirmeyi planlıyor. Başkan Çay sık sık yapılan işleri kontrol ederek lezzet festivali için kente gelen misafirlerin aklında ve damaklarında unutulmaz bir tat olarak kalacaklarını da iddia etti.

GURMELERE BELEMEDİK'TE KAHVALTI VERİLECEK

Lezzet Festivali kapsamında 8 Ekim Cumartesi günü Adana Valiliği’nin organizesinde Belemedik Tabiat Parkında Pozantı Belediyesi ev sahipliğinde organik ürünlerle kahvaltı verilecek. Başkan Çay, köylü kadınların elleriyle yapacağı sıkma ve böreklerin yanı sıra, bal, çilek, peynir, zeytin ve birbirinden lezzetli reçellerle bu yıl da

AdminAdmin