Pozantı Belediyesi çocuklar için özel olarak hazırlanan Kültür Bakanlığının Geleneksel Çocuk Oyunları, Kukla ve Hacivat-Karagöz oyunu Hüma Hatun Kına ve Toplantı Evindesergilendi.

Çocuklar için özel olarak hazırlanan Kültür Bakanlığının Geleneksel Çocuk Oyunları, Kukla ve Hacivat-Karagöz oyunu Zafer Mahallesinde bulunan Hüma Hatun Kına ve Toplantı Evini dolduran çocuklara sahnelendi.

Etkinlik sonrasında Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ve Kültür Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan, kendi elleriyle çocuklara balon ve kitapçık dağıttı ve çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinliğe çocuklarını getiren bazı aileler, çocuklarının çok eğlendiklerini belirterek bu denli oyun ve etkinlikleri sık sık yapmaları için Başkan Çay’a teşekkür ederek talepte bulundular. Başkan Mustafa Çay’da sürekli bunun gibi projeler ise çocuk ve öğrencilerin yanında olacaklarını ifade etti.

TÜM ÇABAMIZ ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN DİYE

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada çocukların mutluluğunun kendilerine büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti. Başkan Çay, "Çocukların gözlerindeki mutluluk ve yüzlerindeki tebessüm tüm yorgunluğumuzu almaya değdi." dedi. Ayrıca, etkinliğin ilçeye getirilmesine katkı sağlayan Kültür Bakanlığı'na, Daire Başkanı Sanem Arıkan'a ve kukla sanatçılarına teşekkürlerini iletti.