Türkiye genelinde milyonlarca emekli vatandaş için müjdeli bir haber PTT tarafından duyuruldu. Nakit sıkıntısı çeken emeklilere özel olarak hazırlanan yeni kredi kampanyası, emeklilere finansal bir nefes aldırmayı hedefliyor. PTT, maaşını kendi bünyesinden alan emeklilere, çok cazip faiz oranlarıyla 40 bin TL'den 100.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi sunuyor.

100 Bin TL'ye Kadar Düşük Fiazli Kredi!

PTT'nin başlattığı bu yeni kampanya, emeklilere yüzde 3,19 gibi düşük bir başlangıç faiz oranı ile kredi imkanı sunuyor. Kampanya, 1.250 TL'den başlayan kredi tutarları ile 40 bin TL'den  100.000 TL'ye kadar geniş bir yelpazede ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Kredi tahsis ücreti ise kullanılan kredi tutarının binde beşi kadar olacak.

Kredi başvuruları, 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT'den alan müşteriler tarafından yapılabilir. Müşterinin yaşı ile kredi vadesinin toplamı 83 yılı geçemeyeceğinden, 80 yaşındaki bir emekli en fazla 3 yıl vade ile kredi kullanabilir. Örnek taksit tutarları ise şöyle sıralanabilir:

  • 12 ay vade için aylık 537,31 TL,
  • 24 ay vade için aylık 332,89 TL,
  • 36 ay vade için aylık 269,84 TL.

Başvurular PTT Şubesinden Yapılıyor

Krediye başvurular, yalnızca PTT şubeleri üzerinden yapılabilmekte ve emekli maaşını PTT'den alan emekliler bu imkandan yararlanabilmektedir. Kredi başvuru işlemi şahsen yapılmalı ve PTT maaş müşterileri için 100.000 TL'ye kadar kredi çekme imkanı bulunmaktadır. PTT'nin bu yeni kredi kampanyası, emeklilerin finansal esnekliklerini artırma ve nakit ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılama fırsatı sunuyor. Uygun faiz oranları ve esnek ödeme planları ile emekliler, ekonomik olarak daha rahat bir nefes alabilecekler. PTT, bu kampanya ile emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmeyi ve finansal yüklerini hafifletmeyi amaçlamaktadır...