YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-11-2023 13:54   Güncelleme : 16-11-2023 17:18

Şampiyon Sporcu Sponsor Bulamıyor

Şampiyon Sporcu Sponsor Bulamıyor


TÜRKİYE ve Balkan şampiyonu milli karateci Turna Gürbüz (12), gelecek ay İtalya'da düzenlenecek Dünya Gençler Ligi müsabakalarına katılmak için sponsor bulamadı.

Bu süreçte umudunu yitirmeye başladığını belirten ancak yine de çalışmalarını sürdüren Gürbüz, "Birkaç görüşmemiz var ama hala sponsor bulamadık. Türk bayrağımızı İtalya'da da en tepeye taşıyarak, dalgalandırmak istiyorum" dedi.

Karate antrenörü babası İslam Gürbüz ile 7 yıldır çalışan milli sporcu Turna Gürbüz, bu yıl Denizli'de düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası ile Karadağ'da yapılan Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası'nda birincilik elde etti. Kariyeri boyunca 70 madalya kazanan Gürbüz, 15 Aralık'ta İtalya'da düzenlenecek Dünya Gençler Ligi müsabakalarına hazırlanmaya başladı. Türkiye Karate Federasyonu 60 bin TL tutarındaki ulaşım ve konaklama masraflarını karşılamayınca Gürbüz ailesi, çareyi sponsor aramakta buldu.

'YİNE DE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM'
Turna Gürbüz, umudunu yitirmeye başladığını ifade ederek, "Karate sporu kariyerimi ilerletebildiğim kadar ilerletmek, katılabildiğim her şampiyonaya da katılmak istiyorum. Şu an önümde aslında maddi olarak engeller var; ama yine çalışmaya devam ediyorum. Orada derece yapabileceğime inanıyorum. Özel maçlar olduğu için federasyon masrafları karışmıyor. Sadece gri pasaport almamıza yardımcı oluyor. Birkaç görüşmemiz var ama hala sponsor bulamadık. Türk bayrağımızı İtalya'da da en tepeye taşıyarak, dalgalandırmak istiyorum" dedi.

AdminAdmin