YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 11:18

Savcı Müebbet Hapsini İstedi

Savcı Müebbet Hapsini İstedi


Adana’da komşusunu av tüfeğiyle öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında, "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Yeşilyurt Mahallesi'nde 5 Temmuz'da alt kat komşusu Ahmet Pekyen'i (66) av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan L.D. (26) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık ve maktul arasında öncesine dayalı husumet bulunduğu, karakola müracaat ederek birbirlerinden şikayetçi oldukları ve olaydan iki gün önce sanık ile maktul Pekyen'in oğlunun tartıştığı belirtildi.

İddianamede, olay günü sanığın av tüfeği ile balkona çıktığı, maktulün de dışarı çıkmasını beklediği, bir süre sonra bina önüne gelen komşusu Ahmet Pekyen'e av tüfeği ile ateş ederek öldürdüğü, bu yönüyle sanığın eylemini bir plan dahilinde gerçekleştirdiği bildirilerek, L.D'nin "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede ifadesine yer verilen tutuklu sanık, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Yeşilyurt Mahallesi'nde 5 Temmuz'da Ahmet Pekyen, komşusu L.D. tarafından tüfekle vurularak yaralanmış, kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Gözaltına alınan L.D. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

AdminAdmin