Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan'ın paylaştığı videoya Hüseyin Sözlü'nün yaptığı yorum büyük eleştirilere neden oldu. 

Gündoğan'ın başkanlık makamına haciz gelmesi sonrasında kürsüden yaptığı konuşmada "Sayın Karalar milletin makamına sahip çıkamamıştır. Bize samimi şekilde sahip çıkalım deseydi, hepimiz o gün orada otururduk." sözlerini yeniden paylaşması üzerine Gündoğan'ın paylaşımına destek veren Sözlü'den naif olmayan bir yorum geldi.

Hüseyin Sözlü, "Evet bir tiyatro idi o vak'a. Ama başkanın gözünden kaçırdığı bir durum vardı ki; koltuğunu koruyamayan başkan mabadını da koruyamazdı. Nitekim öyle de oldu." sözlerini kullandığı görüldü.

Eski başkanın yakışıksız olarak nitelendirilen bu sözlerine sosyal medyadan büyük tepki geldi, "Yerel seçim yaklaştı, Adana'da üslup seviyesi yine yerlerde." yorumları yapıldı.

Manşetteki fotoğraf 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir'i kazanan Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar'ı karşılıklı göbek atarken gösteriyor. Siyaset ve hırs, müşterek zafer kutlamasından 'mabad'lı günlere kadar getirebiliyor.