Sigara tiryakileri için kötü haberler peş peşe geliyor. Dün gerçekleşen zamdan sonra, sigara fiyatlarına bir kez daha zam yapıldı. Yapılan son güncelleme ile en pahalı sigara 75 TL, en ucuz sigara ise 58 TL fiyat etiketine sahip oldu. Bu zamların etkisiyle, sigara tiryakilerinin bütçesi üzerindeki yük giderek artmaktadır...

3 TL Zam Yapıldı

Son yapılan zamla sigara fiyatlarına eklenen 3 TL, sigara severleri zor bir duruma soktu. En düşük fiyatlı sigaralar 58 TL'den satılırken, fiyat skalası en yüksek 75 TL'ye kadar çıkmış durumda. Bu zamla birlikte, sigara fiyatlarındaki artışın tüketici alışkanlıklarına etkisi merak konusu olmaya başladı. Yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli olacak.

Geçen Hafta da Zam Geldi

Geçen hafta yapılan zamda da benzer bir artış görülmüştü; en pahalı sigaranın fiyatı 70 TL'ye yükselirken, en ucuz sigara 58 TL'de sabit kalmıştı. Sigara fiyatlarındaki bu sürekli artış, tüketicileri alternatif ürünlere yönlendirebilir veya tüketim alışkanlıklarını değiştirebilir. Sigara fiyatlarındaki bu artışlar, tüketicileri farklı yollara itiyor. Bazı tiryakiler, yüksek fiyatlar nedeniyle sigarayı bırakmayı düşünürken, bazıları daha ucuz alternatifler arayışına giriyor. Ayrıca, yüksek sigara fiyatları kaçak sigara piyasasının büyümesine neden olabilir, bu da devletin vergi gelirlerinde kayıplara yol açabilir.