Türkiye'de seçimsiz bir döneme girilmesiyle CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in siyasi parti liderlerini ziyaret etmesi siyasette 'yumuşama, normalleşme' süreçlerini gündeme getirdi. Özel ile Bahçeli'nin görüşmesi de geniş yankı uyandırmıştı. Ancak dün Mecliste saatler arayla yaşanan atışma sonrası MHP'liler adeta küplere bindi. Yönter, Özel'in kastettiği MHP'lilerin kendisi ile Edip Semih Yalçın olduğunu "Özgür isimli aşağılık bir müfterinin dünkü grup toplantısında “MHP’deki o ikili” diyerek şahsımı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’ı ima ve işaret ettiği anlaşılmaktadır" ifadeleriyle dile getirdi.

ÖZEL'İN SİNAN ATEŞ ÇIKIŞI MHP'NİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Bahçeli'nin kendisine yönelttiği 4 soruya grup toplantısında değinen Özel, "Sayın Bahçeli, size bu soruları yazan o arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım" deyip MHP'den iki kişiyi kastederek Sinan Ateş cinayeti üzerinden sert tepki göstermişti. MHP genel başkan yardımcıları ve İstanbul milletvekilleri Semih Yalçın ile İzzet Ulvi Yönter'den ağır ifadelerin bulunduğu paylaşımlar geldi.

"MÜRAİ ÖZGÜR'ÜN GERÇEK VE ÇİRKİN YÜZÜ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ"

Semih Yalçın ssoyal medya hesabından Özel'e yanıt verirken şu ifadeleri kullandı:
"Sahteci ve siyaset kalpazanı CHP'nin estirmeye çalıştığı suni dostluk ve uyum havası çabuk dağıldı. Yalancı bahar pek kısa sürdü. Takke düştü, kel göründü. Mürai Özgür'ün gerçek ve çirkin yüzü, grup toplantısında gözler önüne serildi. İftiracı ve yalancı Özgür'ün son orta oyununu seyrettik. "İşte sen busun Özgür Özel." dedik.

"ŞİMDİDEN O KOLTUKTA SIRITMAYA BAŞLADIN"

Özgür Efendi, yerel seçim rüzgârından esinlenip hayallere kapılarak kibrin, enaniyetin çukuruna çok erken düştün. Şimdiden o koltukta sırıtmaya başladın. Sahte diyalog ve siyasi uyum masken çabuk indi. Büründüğün kuzu postundan çıkıp nasıl bir sırtlan olduğunu gösterdin. Lakin, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin hakikati yansıtan çarpıcı sorularının ağırlığı altında ezildin. Lafazanlık ve mugalata yaptın ama PKK'lılarla işbirliğinin, teröristlere yoldaşlığının üzerini örtemedin.

"BİZDEN SÖZ EDERKEN SESİN DE TİTRİYOR DİZLERİN DE"

Özgür Özel, millete hesap vermen gereken sorularla karşılaşınca saldırganlaşıyor, topu taca atıyorsun. Yavuz hırsız misali ev sahibini suçlu çıkarıyor, suçunu bastırıyorsun. Yüzlerce askerimizin, binlerce vatandaşımızın katilleri ile birlikte siyaset yaparak MHP'ye ayar vermeye cüret edince bütün pisliklerin ortaya çıkıyor. Bizden söz ederken sesin de titriyor dizlerin de... Gözlerin yuvalarından fırlıyor, kaşların oynuyor...