GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2023 17:33   Güncelleme : 27-08-2023 17:37

Soner Çetin Korkusu mu; İşgüzarlık mı?

Soner Çetin Korkusu mu; İşgüzarlık mı?


Yerel seçim atmosferine girildiği günlerde Adana CHP’de belediyelerarası çekişme ve skandallar su yüzüne çıkıyor. İddiaya göre Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Çukurova belediyesinin 30 Ağustos‘ta gerçekleşecek olan açılışlarını tanıtan panoyu kesti.

İddiaya göre bu sabah Kurttepe Kavşağı’ndaki Çukurova Belediyesine ait pano Büyükşehir zabıtası tarafından kaynak makineleri ile kesilerek götürüldü. Söz konusu bilboardda 30 Ağustos günü ilçede yapılacak olan açılışlar duyuruluyordu.

Çukurova Belediyesi kaynakları, Büyükşehir zabıtasının olayı üstlendiğini kaydederek gerekçe olarak da kent estetiğinin bozulmasının gösterildiğini vurguladı. Ancak kesilen bir bilboardın sağında ve solunda Büyükşehir'e ait olanlar bulunuyor. 

Yaşanan bu gelişmenin CHP’li iki belediye başkanı arasındaki Büyükşehir rekabetinden kaynaklandığı ileri sürülüyor. Zeydan Karalar’ın bu durumdan haberinin olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Görüşlerine başvurduğumuz CHP’li Çukurova Belediye başkanı Soner Çetin, ‘konuya dair konuşmayacağını’ söylerken, gözler Zeydan Karalar‘a çevrilmiş durumda. 

AdminAdmin