SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2022 10:41

“Tek Başımıza da Aday Gösterebiliriz”

“Tek Başımıza da Aday Gösterebiliriz”


Ankara kulislerinde konuşulan ve bir gazetecinin de dile getirdiği iddiaya göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Altılı masadan Mansur Yavaş çıkmazsa tek başına ben adayı gösteririm" dedi. 

Akşener'in daha önce esnaf ziyaretlerinde vatandaşların "Mansur Yavaş'ı aday gösterin" şeklindeki çağrılarına sessizlikle karşılık vermesi dikkat çekti.

"İSMİNİN SÖYLENMESİNDEN GURUR DUYARIZ"

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaş'ın ortak cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği söylemi üzerine ise Akşener şu açıklamada bulundu:

"Sayın Yavaş'ın isminin söylenmesinden biz ancak gurur duyarız. Millet İttifakı'nın bir belediye başkanının popüler olması gerçekten gurur verici bir durumdur. Çünkü Sayın Yavaş hem Cumhuriyet Halk Partisinden seçilmiş bir kişi ama aynı şekilde de İYİ Parti'nin de desteklediği bir kişi. Dolayısıyla iyi hizmet yapmasından, popülerliğinden, isminin güzel anılmasından ancak gurur duyarız."

"SAHADA EN ÇOK DUYDUĞUMUZ İSİM MANSUR BAŞKAN"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise geçtiğimiz ay sahada cumhurbaşkanlığına dair en çok duyduğu ismin Mansur Yavaş olduğunu şu sözlerle açıklamıştı:

"Bizim sahada şubat ayından beri en çok duyduğumuz isim Mansur Başkan. Mansur Yavaş ile ilgili bir ağırlık var."

"TEK BAŞIMA ADAY GÖSTERİRİM"

Son olarak Prof. Dr. Hulki Cevizoğlu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayın programında, pazartesi günü İYİ Parti'de Meral Akşener ile il başkanlarının bir araya geldiği toplantıda Akşener'in Yavaş'la ilgili açıklamasını gündeme taşıdı.

"Bana gelen bu bilginin büyük oranda doğru olduğuna inanıyorum. Teyit etmeye çalıştım, ettim. O yüzden burada ifade ediyorum" diyen Cevizoğlu, Mansur Yavaş'la ilgili gündemi sallayacak iddiayı şu sözlerle dile getirdi:

"Meral Akşener İYİ Parti İl Başkanlarına bugünkü Ankara'da yaptığı toplantıda demiş ki 'Altılı masa Mansur Yavaş'ı aday göstermezse ben tek başıma aday gösteririm.'"

AdminAdmin