GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2023 10:13   Güncelleme : 01-09-2023 10:15

Yanlış Cenaze Teneşirde Farkedildi

Yanlış Cenaze Teneşirde Farkedildi


Geçirdiği rahatsızlıktan ötürü hayatını kaybeden 63 yaşındaki kişinin cenazesi yerine bir kadının cenazesi aileye teslim edildi. Teneşirde fark edilen büyük hata daha sonra düzeltildi. Cenaze yıkama sırasında vefat eden amcası yerine tanımadığı kadını gören rahmetlinin yakını, "Seyhan Devlet Hastanesi‘nden şikayetçi olacağım" dedi. 

Mahmut Paşa Gümüş, tedavi gördüğü Seyhan Devlet’te vefat edince ailesi de yaşlı adama son görevi yapmak üzere cenazeyi hastane morgundan alıp Buruk Mezarlığı'na götürdü. Büyük şok burada yaşandı ve teneşirde bir kadın cenazesi olduğu görüldü

Büyük hata daha sonra düzeltildi ve cenaze sahiplerine teslim edildi. 

3 CENAZE FARKLI İLLERE GÖNDERİLMİŞTİ 

8 Ağustos’ta meydana gelen olayda da Mersin'de kronik hastalıkları nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 2 çocuk babası Ekrem Benkli'nin cenazesi Erzurum'a götürülmek üzere Adana'da hava limanına teslim edilmişti. 

Ancak burada yapılan barkodlama hatası nedeniyle Benkli’nin cenazesi ile Muş ve Bursa’ya götürülecek 2 cenaze karıştı. Muş'a gönderilmesi gereken cenaze Bursa'ya, Bursa'ya gitmesi gereken Erzurum'a, Erzurum'a gelmesi gereken de Muş'a gönderilmişti. DHA, bu ilginç haberi de tüm Türkiye'ye duyurmuştu. 

AdminAdmin