GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 20:14   Güncelleme : 18-10-2022 20:31

Yücel Bayram’a Soru: Değer miydi!

Yücel Bayram’a Soru: Değer miydi!


Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Adana Şubesi ile Adana Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneğine Adanalı hayırseverlerce yapılan bağışlarla temin edilen 126 araç, 3 Ekim 2021 günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla Adana İl Emniyet Müdürlüğüne törenle teslim edildi. 

Kentte huzur ve asayişi temin etmek için fedakarca görev yapan emniyet mensuplarına lojistik destek odaların da katkısıyla sağlandı. ADASO, Adana OSB, Ticaret Borsası ve ATO da bunlar arasındaydı. 
 
Yaklaşık bir yıl önce gerçekleşen bu bağış sadece Adana Ticaret Odası’nda krize yol açtı. 
 
Kağıt üzerindeki Başkan Atila Menevşe, Adana Ticaret Odasına 5 araçlık bir hisse düştüğünü ve bunun yerine getirilmesi gerektiğini anlattı. 
Yönetim kurulu toplantısında geçen konuşma sırasında Başkanvekili (fiili başkan) Yücel Bayram, “Yeni binamızın tefrişatını yapacağız, iki araç alsak yetmez mi?” teklifinde bulundu. Niğdeli mobilyacı kurnaz davranmıştı. 
 
Bu sırada yönetimde bulunan bir isim “Ben bu işe sıcak bakmıyorum“ dedi. Gerekçesi sorulduğunda, “Polis teşkilatına bu şekilde yardım etmek kanıma dokunuyor“ açıklamasını yaptı. Oda buz kesti. 
 
Kağıttan başkan Menevşe, “Arkadaşlar fazla uzatmayalım, bu konuşmaları da unutalım, beş aracı biz kendi paramızla alacağız” dedi ve nitekim öyle de oldu. 
Adana iş dünyası, ATO yönetim kurulunun toplantısında geçen bu konuşma yüzünden günlerce çalkalandı. 
 
 
YÜCEL BAYRAM’A SORULAR
 
Henüz kesinleşmeyen sonuçlara göre Adana Ticaret odasının yeni başkanı olan Yücel Bayram’a sorularımızı sıralayalım. 
 
Yaklaşık bir yıl önce Adana Ticaret Odası yönetim kurulu toplantısında böyle bir konuşma geçti mi?  
 
Bu konuşma sırasında odada kaç yönetici vardı; aranızda istişarede bulunup tavrı kınadınız mı? 
 
“Polise bağış kanıma dokunuyor“ diyen yönetim kurulu üyesini Adana’da kimlere şikayet ettiniz, aynı ortamda bulunmaktan üzüntü duyduğunuzu ifade ettiniz mi? 
 
Bir yıl önce yaşadığınız bu olaya rağmen yol arkadaşlığı yapma kararını hangi gerekçelerle aldınız? 
 
Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece, sonradan olma yol arkadaşınızı terörle ilişkilendirilen bir siyasi partinin il başkan yardımcısı ile birlikte size oy vermesi için bir meclis üyesinin evine gitmesi ricasında bulundunuz mu? 
 
Bu soruya cevabınız evet ise, o meclis üyesi onurlu bir şekilde “Ben adam satmam“ diyerek yol arkadaşlarınıza kapıyı gösterdi mi? 
 
Son soru; ATO’ya başkan olabilme uğruna bütün bunlar değer miydi? 
 
Yücel Bayram’a sorularımız bu kadar. Vereceği cevapları virgülüne dahi dokunmadan yayınlamayı taahhüt ediyoruz. 
 
ATO‘da yaşandığı ileri sürülen bu olayın canlı tanıkları konuşmaya hazır; bunu da bilesiniz. 
 
Ali PEKMEZCİ 
AdminAdmin