GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2023 14:16   Güncelleme : 21-11-2023 14:48

Zeydan Başkan Adana’yı Dizayn Ediyor - 2

Zeydan Başkan Adana’yı Dizayn Ediyor - 2

 

Zeydan Karalar kendi BŞB adaylığını garantiledi, Adana'yı dizayn etmeyi sürdürüyor. 

CHP'de gözler artık yerelden çıktı Ankara'ya çevrildi. Başkan aday adayları birer birer ortaya çıkarken kulisler hızlanmaya başladı.

CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay'ın Çukurova'da önseçim taleplerini delegelere imzalatıp genel merkeze göndermesi bir dayatma olarak nitelendirilmişti. Genel merkezin tepkisine yol açan bu durum, "Atay, Zeydan Karalar'ın bilgisi dışında hiçbir işe girişmez." şeklinde yorumlandı.

Atay'ın kendisine Çukurova Belediye Başkanlığı'na yakıştırmasının ardından yeni bir kulis bilgisi paylaşalım. CHP geçmiş dönem milletvekili Ali Demirçalı da bir süreden beri Zeydan Karalar'la kolkola yürüyor. Siyasetin yeni kankaları gözünü Yüreğir Belediye Başkanlığına dikmiş durumda.

Seyhan'a hangi gözle baktığı merak edilen Karalar'ın Adana'yı dizayn etme hevesi bakalım nasıl bir sonuç verecek? 

BİR ÖNCEKİ HABERİMİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 3 Belediye Başkanı dışında diğer Büyükşehirlerde vatandaş memnuniyeti aranacağını ve bu yönde kamuoyu araştırmaları yapılacağını açıklamıştı.

Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Özlem Çerçioğlu dışındaki mevcut CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlarının durumun henüz belli olmamasına karşın Adana’da siyaset dizaynı başlatıldı.

Seçim takviminin henüz başlamamış olmasına rağmen Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, Çukurova ilçesinde ön seçim yapılması için genel merkeze gönderilmek üzere imza topluyor. Zeydan Karalar’la omuz omuza siyaset yapan bu isim Çukurova Belediye Başkan adayı olmayı hedefliyor.

Özgür Özel’e dayatma olarak kabul edilen bu operasyonda Zeydan Karalar bağlantısı olduğu ileri sürülürken, “Vatandaş memnuniyeti, anketler ön planda olacak. Bunu bizzat Genel Başkan açıkladı. Delegelerin istediğine vatandaş geçer not verecek mi?” değerlendirmesi yapılıyor.

 

AdminAdmin