YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-09-2023 10:17

Zirve Tutkunu Dağcılar Zoru Başardı

Zirve Tutkunu Dağcılar Zoru Başardı


ADANA Lorut Dağcılık Kulübü sporcuları Cesur Tayboga ve Yücel Kısa  be kez rotalarını Aladağlara, Güzeller zirvesine çevirdi.

Başarılı sporcular Niğde Aladağlar bölgesinde yer alan teknik ve zor bir olarak bilinen doğa harikası 3 bin 461 metre yükseklikteki  zirvesini başarı ile gerçekleştirdiler. Nefes nefese süren tırmanış teknik açıdan deneyimli dağcıları zorlasa da bu zor şartların üstesinden gelerek kazasız olarak tırmanışı bitirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadı.
 
Sporcu gençler her fırsatta tırmanıyor
 
Daha öncede  Demirkazık,  Ağrı dağına başarıyla tırmanan Cesur Tayboga ve Yücel Kısa  Adana Lorut Dağcılık Kulübünü olarak ilerleyen haftalarda Türkiye'nin değişik bölgelerinde yer alan bilinen zirvelere tırmanış gerçekleştireceklerini söylediler.  
Dağa tırmanışında büyük gurur yaşadığını anlatan Tayboga ve  Kısa çocukluklarından bu yana hep dağlara bir hevesle baktıklarını ve dağların zirvesine çıkmayı hep hayal ettiklerini belirtirken bu zorlu yürüyüşte kendilerine destek veren  ABC , Bilici Holding ve Şadırvan Döner'e teşekkür ettiler.
 
AdminAdmin