GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2022 15:38   Güncelleme : 01-09-2022 15:41

110 Yıl Sonra Titanik’ten Görüntüler

110 Yıl Sonra Titanik’ten Görüntüler


110 yıl önce trajik bir kaza sonucu batan Titanik gemisinin enkazından yeni görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde geminin ünlü pruvası, 91 kilogramlık çapa zinciri ve dev iskele çapası gözlendi

15 Nisan 1912 gecesinde, daha ilk seferinde buz dağına çarparak batan, filmlere ve belgesellere konu olan Titanik enkazından yeni görüntüler paylaşıldı.

110 yıl önce trajik bir kaza sonucu batan geminin enkazının yüksek çözünürlüklü 8k görüntüleri ilk kez yayınlandı.

Dalış gezi şirketi OceanGate Expeditions tarafından çekilen 60 saniyelik video klip ile beraber 1912'den beri görülmemiş detaylar ortaya çıktı.

 Görüntülerde; geminin ünlü pruvası, 91 kilogramlık çapa zinciri, dev iskele çapası ve gemi ikiye ayrılıp Kuzey Atlantik'te battığında deniz tabanına düşen tek uçlu bir kazan yer aldı.

Geminin dış kısmı kayıt altına alınırken, üst korkuluğunun da çöktüğü gözlendi.

OceanGate Expeditions Titanic Uzmanı ve deneyimli dalgıç Rory Golden, "On yıllardır enkazı inceliyorum ve birden fazla dalış tamamladım. Bu düzeyde ayrıntıyı gösteren başka bir görüntü gördüğümü hatırlayamıyorum" dedi ve ekledi:

"Bunca yıldan sonra, önceki nesil kamera teknolojilerinde o kadar belirgin olmayan yeni ayrıntıları keşfetmiş olmamız heyecan verici."

AdminAdmin