İşte İl ve ilçe bazında kira yardımı başvuru detayları... 2. tur seçimleri öncesi memurlara kira yardımı müjdesi geldi -Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 10 gün kala, memurlar için bir seçim müjdesi daha duyuruldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da gerçekleştirilen Cumhur İttifakı basın toplantısında, memurlara kira yardımı yapılacağı müjdesini verdi. İl ve ilçe bazında gerçekleştirilecek olan kira yardımıyla ilgili detayları sizler için derledik.

İl ve İlçe Bazında Kira Katkısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, seçim kampanyası sürecinde vatandaşların en çok dert yandığı ve çözüm aradığı üç soruna dikkat çekti. Bu sorunlardan birincisi olarak Antalya'daki yüksek kira artışlarını dile getiren Çavuşoğlu, "Önce Rusya-Ukrayna savaşı, ardından da depremler gibi asırlık felaketler, arz-talep dengesini altüst etti. Ancak bu sorun sadece yaşanan krizlerin sonucu değil; fırsatçıların da açgözlülüğünden kaynaklanıyor. Bu durum ne ahlaki ne de insani bir tutum" dedi. "Yasal düzenlemeler ve ek tedbirlerle gerekeni yapacağız" şeklinde konuşan Çavuşoğlu, "Büyük şehirlerdeki memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı sağlayacağız. Aynı zamanda TOKİ aracılığıyla bölgeye yeni konutlar kazandırarak, arz-talep dengesini sağlayacağız" şeklinde söz verdi.

Çalışmalara Başlandı

"İkinci konu, bazı ilçelerimizin tarım teşviklerinden mevzuattaki hükümler nedeniyle yeterince faydalanamamasıdır. Tarım Bakanlığı ile bu konuyu görüşerek hemen çalışmalara başladık" şeklinde açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, "Üçüncü olarak ise elektrik altyapısındaki eksiklikleri gidermek için çalışmalara başladık" ifadelerini kullandı. Antalya'dan milletvekili seçilen Çavuşoğlu, aynı zamanda partisinden seçilen diğer Antalya milletvekilleri ve Cumhur İttifakı içinde yer alan parti başkanlarıyla 14 Mayıs seçimlerinin ardından genel bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.