ADANA’da polis ekiplerinin son bir haftada düzenlediği operasyonlarda 42 ruhsatsız silah ile 551 mermi ele geçirildi, 9 şüpheli ise tutuklandı.

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, son 1 haftada ilçe genelinde çok sayıda adrese operasyon düzenledi, cadde ve sokaklarda uygulama yaptı. Operasyonlarda, ruhsatsız 24 tabanca, 18 av tüfeği, 8 kurusıkı tabanca, 66 şarjör ile 551 dolu fişek, 608 uyuşturucu hap, ile 6 çalıntı motosiklet ele geçirildi. Ayrıca, çeşitli suçlardan aranan 239 şüpheli gözaltına alındı. Ruhsatsız silahlar ile yakalanan 9 şüpheli tutuklandı.

Öte yandan, denetimlerde 113 motosiklet sürücüsüne toplam 1 milyon 82 bin 556 lira ceza kesildi, 53 motosiklet trafikten men edildi. Ekipler, kavşak ve bulvarlarda cam silip, dilenerek sürücülere rahatsızlık verdiği belirlenen 26 kişiye de işlem uyguladı. Ayrıca yabancı uyruklu şahıslara yönelik uygulamalarda ise 563 kişi mobil göç aracına götürüldü, 1 kişi ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. (DHA)