Volkswagen fabrikalarında üretilen Skoda, son yıllarda tasarım ve teknik özellikleriyle en çok tercih edilen otomobillerin başında geliyor. Özellikle Türkiye'de Superb, Scalia, Octavia ve Rapid en çok tercih edilen modeller arasında. Ancak Skoda, değişen dünya düzeninde yer almak istiyor. Bu sebeple inovatif adımları tamamladı. Ve 2025 yılında yollarda göreceğimiz Skoda Epiq SUV modelinde sona geldi. Türkiye pazarında büyük bir rekabete girecek Skoda'nın Epiq modeli Cherry Omoda 5, KIA Sportage, TOGG gibi marka ve modellerle rekabete girecek. İşte Skoda'nın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Epiq modelinin fiyatları ve tüm teknik özellikleri...

SKODA EPIQ FİYATI ORTAYA ÇIKTI 

Yenisafak.com'da paylaşılan habere göre,  Skoda, Epiq isimli yeni uygun fiyatlı elektrikli SUV'sinin ön gösterimini yaptı. 2025 yılında piyasaya çıkacak otomobil, 25 bin euro başlangıç fiyatına sahip olacak.

Standart tasarımın dışına çıkan Skoda, Epiq modelinde dikey hava girişi ve LED far dizaynıyla öne çıkıyor. Merakla beklenen otomobil, genel hatlarıyla Skoda Vision modelini andırıyor. Yarı kompakt olarak sunulacak Epiq, 400 KM'nin üzerinde menzile sahip. 4.1 metre uzunluğa sahip olan Skoda Epiq, bu bakımdan pazardaki en geniş SUV modellerinden biri olacak. Bu da kalabalık ailelerin ilk tercihi olabileceği anlamına geliyor. 

MAKSİMUM ELETRİK MENZİLİ SUNACAK

Skoda-auto.com'dan edinilen bilgiye göre, Küçük, destansı hale geliyor: 2025 yılında tanıtılacak olan akülü elektrikli şehir SUV crossover'ı Škoda Epiq'in fiyatı yaklaşık 25.000 Euro olacak. 4,1 metre uzunluğuyla geniş bir iç mekana ve 490 litreye kadar bagaj kapasitesine sahip olacak. Araç, içte ve dışta güçlü, işlevsel ve özgün yeni Modern Solid tasarım dilini tamamen bünyesinde barındıracak ve 400 kilometrenin üzerinde maksimum elektrik menzili sunacak. Bu, yeni teknolojiler ve yardım özellikleriyle kusursuz bir dijital deneyimle tamamlanacak.

2024 YILI SATIŞ KAMPANYALARI SEKTÖRE DAMGA VURDU

Skoda, 2023 yılında en çok otomobil satan şirketlerin başında geldi. Bu başarının ardından kalite kadar müşteriye özel sunulan kampanyalar da var. Bu çerçevede Skoda, 2024 yılına özel kampanyalara devam etme kararı aldı. Hali hazırda Yeni Skoda Kamiq için, "1.509.900 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlar, Kamiq Premium 1.5 TSI ACT 150 PS DSG çok özel fırsatlar ve ÖTV muaf avantajıyla Yetkili Satıcılarımızda sizleri beklemektedir" kampanyası, Octavia için, "1.509.900TL’den başlayan fiyatlar, Octavia Premium 1.5 TSI ACT 150 PS DSG çok özel fırsatlar ve ÖTV muaf avantajıyla Yetkili Satıcılarımızda sizleri beklemektedir" kampanyası ve Fabia için, "1.100.780 TL’den başlayan fiyatlarla 100.000 TL için 12 ay %0 faiz fırsatı" kampanyaları devam ediyor.

Kaynak: Yenisafak.com, Skoda-auto.com
Derleme: Objektifa.com - Göktuğ Efil