Eskişehir'de Merve Karabaş (31) ve oğlu Alp Karabaş (7), evlerinin önünde Adana’dan geldiği belirtilen babası Osman Nuri K. tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Sokakta linç edilmek istenen Osman Nuri K., gözaltına alındı.

Tarım İl Müdürlüğü'nde çalışan Merve Karabaş, sabah 07.30 sıralarında işe gitmek için Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi'ndeki evlerinden 7 yaşındaki oğlu Alp Karabaş ile birlikte çıkıp otomobiline bindi. 

DHA'nın haberine göre Adana’dan geldiği ve sokakta beklediği belirtilen Merve Karabaş’ın babası Osman Nuri K. kızıyla tartıştı, ardından belinden çıkardığı tabancayla otomobilin içindeki Merve Karabaş’a ateş etti. Otomobildeki torunu Alp ise araçtan çıkıp kaçmaya çalıştı. Osman Nuri K., torununu da kaçarken arkasından ateş edip öldürdü.

Olayı görenler Osman Nuri K.'ye saldırırken, linç girişimini ise ihbarla adrese gelen polis ekipleri engelledi. Osman Nuri K. gözaltına alındı. Polisin incelemesinde sokakta 5 adet boş kovan bulundu.

Merve Karabaş'ın 11 yıllık eşi Ahmet Karabaş da haberi alıp eve geldi. Sokakta eşin ve çocuğunun öldürüldüğünü öğrenen Ahmet Karabaş, gözyaşlarına boğuldu.