YEREL
Giriş Tarihi : 02-09-2022 16:06

Arabada Uyuşturucu Ticaretine 12.5 Yıl

Arabada Uyuşturucu Ticaretine 12.5 Yıl


Seyhan ilçesinde otomobilinde uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezası verildi.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık A.K, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Savcı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın polis ekiplerince merkez Seyhan ilçesi Barbaros Mahallesi'nde otomobilinde sentetik uyuşturucu satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı da dikkate alınarak A.K'nin "uyuşturucu veya uyarıcı ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılmasına karar verilmesini istedi.

Sanık A.K, savunmasında, uyuşturucu ticareti yapmadığını ileri sürdü. Suçsuz olduğunu iddia eden A.K, "Tahliyemi ve beraatimi istiyorum." dedi.

Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırdığı A.K'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. (AA)

AdminAdmin