EnerjiSA ve ASKİ Adana’da yaz sıcaklarına hazır mı ? 
Adana’da havaların ısınmasıyla birlikte birçok mahallede trafo yangınları çıkmaya başladı. Çıkan yangınlar nedeniyle çoğu mahallede saatler süren elektrik kesintisi, vatandaşı çileden çıkardı. Geçtiğimiz yıllarda da yaz sıcaklarında sık sık kesilen elektrikler,  ‘EnerjiSA elektrik bakımlarını yapmıyor mu?’ sorusunu akıllara getirdi.

Adana’da kavurucu sıcaklar etkisini göstermeye başladı. 40 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar nedeniyle neredeyse tüm kent, klimasız uyuyamaz hale geldi. Buna rağmen kentte yüzlerce mahallede yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar klimalarını açamadıkları için şikayetçi. 

Ayrıca mahallelerde bulunan elektrik trafoları da sıcak havalar nedeniyle bir bir patlamaya başladı. Trafoların patlaması nedeniyle EnerjiSA tarafından sık sık kesilen elektrikler, vatandaşları bezdirdi. Her yıl aynı sıkıntıları yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri ise bakımların zamanında yapılmadığını, her yıl sıcak havalarda aynı sıkıntıları yaşadıklarını belirtti. Bakımların zamanında yapılmasını isteyen vatandaşlar, yüksek fatura ödemelerine rağmen verdikleri paranın karşılığında iyi hizmet alamadıklarını vurguladı.

Bu arada sıcakların artmasıyla birlikte su kesintileri de sıklaştı. Dün Sarıçam başta olmak üzere bazı bölgelerde su kesintisi yaşandı.

ASKİ'nin tıpkı EnerjiSA gibi yaza hazır olmadığı gözlendi. Gerçi ASKİ kışa da hazır değildi; çünkü her yağmurda kent sular altında kaldı.