Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Seyhan Belediyesi ve İl Tarım Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı bir ortak operasyon şaşkınlık yarattı  

Bayramda da sürdürülen kontrol ve denetimlerde, Kocavezir Mahallesi'nde Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle ortak bir çalışma gerçekleştiren polis, ayakkabı satışı gerçekleştiren bir işyerine şok baskın gerçekleştirdi.

İşyerinin arka kısmında görünür vaziyette teşhir edilen küçük bir odadaki raflara dizildiği gibi karton kutulara saklanan toplam 2 bin 894 adet ilaç ve tıbbi sarf malzemesi bulundu.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri söz konusu ilaçları muhafaza altına alırken, zabıta da usulsüz ilaç satımı nedeniyle işletme sahibi olan yabancı uyruklu Muhammed Siruci hakkında cezai işlem uyguladı.

İşin ilginç tarafı bu ilk değildi. Muhammed Siruci'nin işyerine daha önce de operasyon düzenlendiği ve gerçekleştirilen baskında da yine ilaç ve tıbbi sarf malzemelerinin ele geçirildiği öğrenildi. Gözaltına alınan Suriyeli Siruci hakkında da başta "parada sahtecilik" olmak üzere 3 ayrı suçtan işlem yapıldığı ortaya çıktı.