AK Parti Yüreğir’in peşinde. İlçe başkanı Av. Ramazan Coşkun, İlçe ve İl seçim kurullarının itirazlarını reddetmesi üzerine konuyu YSK’ya taşıyacaklarını duyurdu.

CHP adayı Ali Demirçalı’nın 4 bin 850 oy farkıyla kazandığı seçim AK Parti’nin yoğun başvurularıyla yılan hikayesine döndü. İl Seçim Kurulu itirazları reddettiğinden yarın CHP adayına mazbatasını verebilir. 

Peki, YSK başvuruyu kabul edip 12 bin 900 geçersiz oyun yeniden sayılmasına ve birleştirme tutanaklarının tekrar gözden geçirilmesine karar verirse ne olacak? 

YSK, 2019’da Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının iptaline karar vermiş 17 Nisan'da mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı 20 gün sürmüştü. Ancak yenilenen seçimleri bu kez büyük oy farkıyla kazandı. 

AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Coşkun, “İlçe seçim kurulundan sonra İl seçim kurulu da tüm haklı ve adil gerekçelerimize rağmen itiraz dilekçelerimizi reddetti. Haklı olduğumuz davada sonuna kadar gitmek en büyük hakkımızdır. İtirazımızı bu kez YSK’ya yapacağız. Hukuksuzluğa baş eğmeyeceğiz. Bize oy vermiş tüm seçmenlerimizin oylarına sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.