Başrollerinde Demet Evgar, Mehmet Yılmaz Ak ve Buğra Gülsoy gibi isimlerin yer aldığı Bahar dizisi için final çanları bir süredir çalıyordu. Son dönemde üzerinde en çok tartışma yapılan dizilerin başında gelen Bahar, bu iddiaları arkasına alarak yoluna emin adımlarla devam ediyordu. Fakat işin gerçeği ilk kez kez ortaya çıktı. Normal şartlarda her salı yeni bölümüyle Show TV'de yayınlanan Bahar'ın 13. yani yeni bölümü ekranlarda olmayacak. Tam da final söylentilerinin olduğu sıralarda Bahar dizisinin bu kararı tüm izleyicileri endişelendirdi. Peki Bahar dizisi neden yok? İşte bu sorunun cevabını hem dizinin yapım şirketi MF hem de başrol oyuncusu Demet Evgar'ın kendisin açıkladı. Bakın Bahar dizisi bugün neden yokmuş?

İLGİLİ HABER 1 tatlı kaşığı elma sirkesi tüketmek yetiyor! Meğer o sorunun çaresiymiş...

Kaleninsesi.com'un Birsen Altuntaş'tan derlediği habere göre, Yolculuğumuzda bize güç veren ve ilham olan değerli izleyicilerimiz; bu akşam tekrar bölümümüzle yayındayız. Baharın en güzel günlerimde, 14 Mayıs Salı akşamından itibaren her salı, yeni bölümlerimizle buluşmak üzere

MİLYONLARCA KİŞİ İZLİYORDU AMA...

Bahar'ın her bölümü nefes kesiyor. Daha ilk bölümünde bu yana kemik bir kitle oluşturmayı başardı. Ancak sosyal medya ekibinin işleri ağır aksak götürmesi nedeniyle çoğu izleyici rahatsız. Bölümlerin geç yüklenmesi bir yana fragmanların da son anda yüklenmesi seyirciyi çileden çıkarmıştı. Meğerse bu gecikmenin arkasında farklı nedenler yatıyormuş. İşte bu nedeni de Bahar karakterini canlandıran Demet Evgar açıkladı. Bugün yayınlanmayacağı açıklanan Bahar için gelen tepkilerden sonra Demet Evgar şu ifadeleri kullandı: 

Bahar'ın sevgili izleyicileri! Bizi her hafta seyretmeyi iple çektiğinizin farkındayım. İnanın bizim de sizinle o hafta çektiğimiz bölümleri buluşturmak için çok büyük bir heyecan içinde oluyoruz. Eminim bütün diziler öyle... Çünkü Türkiye'de maalesef bu uzun sürelerde çalışmak çok zor koşullarda mümkün olabiliyor. Mucize gibi bir şey aslında... Diziler, haftanın altı günü 14 - 15 saatlerde çalışıyor. Yani bunun hastalığı var sağlığı var, binbir türlü hali var. O yüzden lütfen anlayışınıza sığınıyoruz.

Yorumlarınızdan sizin de biraz hayal kırıklığı içerisinde olduğunuzu anlıyorum. İnanın biz de sizinle o hafta çektiğimiz bölümleri paylaşmak için can atıyoruz. En az sizin kadar o hafta çok büyük heyecan duyuyoruz. Belirli bir kalitede yapmaya çalıştığında da bazen küçük aksaklıklar bir sonraki bölümü sizlerle buluşmasını engelleyebiliyor. Çok önemli değil ama bir oyuncu arkadaşımızın böyle küçük bir rahatsızlığı sonucu bir hafta rötarlı buluşacağız, idare edin artık lütfen. Aslında diziler bu kadar uzun süreli olmamış olsaydı zaten çok büyük bir bölümünü çekmiştik size söyleyeyim. Ay çok da tatlı bir bölüm olmuştu, şöyle çektiğimiz sahneleri bir düşünüyorum da... Gerçekten her hafta yorumlarınızı o kadar büyük bir hevesle bekliyoruz. Böyle çocuk heyecanıyla çekiyoruz ki ne olur anlayışla karşılayın. Yani böyle çok kötü bir şey yapmışız gibi yorumları okuyunca böyle biraz şey oldum yani... Sevgiler, saygılar efendim.

FİNAL YAPACAK MI?

Dizinin önümüzdeki sezon da devam etmesi için Show TV yönetiminden onay çıkmıştı. Ancak son bölümlerde senaryonun sıradanlaştığı ve oyunculukların vasata doğru gittiği gelen eleştirilerden. Ayrıca Güney Kore yapımı Doctor Cha'dan esinlenilerek yapılan dizinin nereye kadar gideceği de merak konusu. Çünkü Doctor Cha 16. bölümde final yapmıştı. 
Kaynak: Kaleninsesi.com, Habertürk Derleme: Objektifa.com