GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2023 10:54

Baro Başkanı Av. Gökayaz’dan Açıklama

Baro Başkanı Av. Gökayaz’dan Açıklama


Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, kuruluşların avukat bulundurmasına ilişkin yasal zorunluluk hakkında bir açıklamada bulundu. 

İlgili yazının depremden önce yazılarak kuruluşlara gönderildiğini belirten Başkan Gökayaz, “ şu an gündemimizde yok zaten. Adana Barosu olarak depremle yatıp depremle kalkıyoruz; bölgedeki insanların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Bölgemizde zaten hayat durmuşken bu tür konularla ilgilenmeyeceğimizi siz de iyi bilirsiniz” dedi. 
 
 
O HABERİMİZ ŞÖYLEYDİ: 
 
Adana Barosu, 1136 sayılı Avukatlık Yasası’nın 35/2. maddesi uyarınca avukat bulundurması gereken kuruluşlar hakkında işlem yapılacağını duyurdu.
 
İlgili maddenin ayrıntılarını açıklayan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, bu işyerlerinin sözleşmeli ya da kadrolu avukat bulundurmaları gerektiğini belirterek aksi takdirde idari para cezası uygulanacağını duyurdu.
 
Peki deprem etkilenen Adana’da bu işten hangi oranda uygulamaya konulabilir? Kentin maddi ve manevi olarak yıprandığı bir süreçte eleştiri oklarına hedef olan bu uygulamanın ötelenmesi bekleniyor. 
 
AdminAdmin