Kurallar ve şartlar onlara göre değil. Adeta kuralları çiğnemek, tüm şartları zorlamak için dünyaya gelmişler. Ancak bu özellikleri onları çok başarılı ve mücadeleci bir insan figürüne de dönüştürebiliyor. 

Söz konusu burçlar, çoğunlukla tüm şartları zorlamayı sever ve kendi çizgileri oluşturmayı opsiyon haline getirir. Onlar için mühim olan esaret altına girmemeleri ve hedefe koşar adım gitmeleridir. Bu sebeple belki de geleneksel kurallara hiçbir zaman riayet etmezler.

Astroloji evreninde her burcun kendine has bir takım özellikleri vardır. Fakat bazı burçlar başına buyruk hareket eder ve kuralları kendi belirlemek ister. İşte başına buyruk 3 burç:

1. Koç Burcu:

Koç burcu bireyleri genellikle bağımsız ve özgür ruhlu olmalarıyla bilinirler. Onlar için sınırlar ve kurallar kısıtlayıcı olabilir ve genellikle kendi kurallarını koymayı tercih ederler.

2. Kova burcu

Zodyakın devrimcisi Kova, normlara meydan okuma ve kendi yolunu çizme konusunda derin bir arzuyla beslenir. Yenilikçi bir ruh ve keskin bir zekayla her zaman mümkün olanın sınırlarını zorluyorlar. Kovalar doğuştan vizyon sahibidirler; otoriteyi sorgulamaktan veya modası geçmiş inançlara meydan okumaktan korkmazlar. Asi doğaları çoğu zaman onları sosyal davaları savunmaya ve dünyada ilerici bir değişim için mücadele etmeye yönlendirir.

3. İkizler Burcu:

İkizler burcu bireyleri değişken ve özgür ruhlu yapılarıyla bilinirler. Onlar için sınırlar ve kuralların esnek olması önemlidir ve genellikle kendi kurallarını oluşturmayı tercih ederler.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr