Artı Gerçek'ten Sinan Şahin'in haberine göre Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Göllüce Mahallesinde yaşayan Doğan ailesinin 9 yaşındaki kızları Çiğdem Doğan'ın başına 19 Mayıs 2023'te evlerinin bulunduğu sokakta bir cisim isabet etti. Komşularının uyarısı üzerine sokağa çıkan anne Aysel Doğan, kafasından kan akan kızını apar topar yakınlardaki İnayet Topçuoğlu Tıp Merkezi'nin acil servisine götürdü.

Aysel Doğan, "Doktor gelip baktı. Elini kızın saçına sürdü. 'Başına dikiş atın' dedi. Dikiş atıp bizi eve gönderdiler. Ancak kızımın baş ağrısı sonraki günlerde de devam etti. Başındaki şişkinlik de duruyordu" dedi.

Ağrılarının devam etmesi üzerine kızını bu kez Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binası'na götürdüğünü söyleyen Doğan, şöyle devam etti:

"11 gün sonra (30 Mayıs 2023) Mücahitler'e götürdüm, filmini çektiler. Sonuçların iki saat sonra çıkacağını söylediler. Diğer çocuklarım evdeydi. Çıkıp eve gelmek zorundaydım. Ertesi gün eşime 'git sonuçları al' dedim. Eşim hastaneye gitmiş, 'sonuçlar temiz, önemli bir şey yokmuş' dedi."

'MERMİ OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ŞOK GEÇİRDİM'

Yaklaşık bir yıl sonra kızının yeniden ağrılarının başladığını ve sol kulağının arka kısmındaki şişliğin devam ettiğini söyleyen Doğan, "Kızım yine başının ağrıdığını söyleyince 2 Mayıs'ta bir kez daha Topçuoğlu Tıp Merkezi'ne götürdüm. Doktor yara yerine dokundu, 'içinde bir şey var' dedi. Biz taş sandık. Doktor film istedi. Bu kez MR çektiler. 'Kızın kafasında kurşun var' dediler. Şok geçirdim. Doktor bana hiç zaman kaybetmeden üniversite hastanesine götürmemi söyledi. Hemen oraya gittik. Kısa bir operasyonla kurşunu çıkardılar" diye konuştu.