Başkent'te yaşayan Adanalılar, Başkent Adana Platformu ve Başkent Adanalılar Derneği ortak "Bayramlaşma Programı"nda bir araya geliyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Platform Başkanı Fatih Bayhan ve Başkent Adanalılar Derneği Başkanı Mustafa Aslan, Başkentte yaşayan Adanalıların yeni bir mekanı oluştuğuna dikkat .ekerek, "Artık bir merkez Ofisimiz oluştu. Ulus'ta Tarihi Çanakkale Sokak'ta yeralan ofisimizde hem Platform hem de Dernek çalışmaları ortak olarak yürütülecek" dedi. 

Yeni dönem hazırlıklarının yapıldğının altını çizen Bayhan, "Ekim ayı ile birlikte hem sosyal faaliyetleri hemde öğrenci çalışmalarımızı arıtırıyoruz. Bu yıl Ankara'da Üniversite kazanan başarılı öğrencilerimiz arasından yapılan değerlendirmelerle burs kazananlara aylık düzenli burs verilecek, ayrıca mutad programları başaltıyoruz" dedi. 
Kurban Bayramı dolayısıyla Başkentteki Adanalıların da birçoğunun sıcak olmasına rağmen Adana'ya yahut yaylalara ailelerinin ziyaretine gittiğini ifade eden Bayhan, "Artık dönüş yolundalar. Bu nedenle Başkentteki Bayramlaşma Programını 22 Haziran 2024 Cumartesi günü saat:14:30'da Platform ve Dernek Merkezi Ofisimizinde yer aldığı Denizciler caddesi No: 3 Ulus Altındağ Ankara adresinde yer alan Sebilürreşad Kültür Merkezi Fuaye salonunda gerçeklleştireceğiz. Başkentteki tüm Adanalı hemşerilerimizi bekliyoruz" dedi.

Başkent Adanalılar Derneği Başkanı Mustafa Aslan da, "Tüm üyelerimizi ve gönüldaşlarımızı, hemeşrilerimizi mutlaka bekliyoruz. Yeni döneme ait istişarelerimizi de bu vesileyle yapmayı düşünüyoruz. Bu nedenle programa katılımınız önem arz ediyor. Adanalıların Ankara'daki gücünü, işbirliğini, etkileşim kabiliyetini inşallah gösterelim" şeklinde konuştu.