31 Mart yerel seçimlerinin ardından başlayan siyasette 'yumuşama' süreci devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in buluşmasının etkileri sürerken Özel dün MHP Lideri Devlet Bahçeli ile de görüştü. İki liderin 45 dakika süren görüşmesi sonrası Ankara'daki 'ılımlı' havanın devam etmesi beklenirken; düne asıl damga vuran ise başka bir görüşme oldu.

Öğlen saatlerinde MHP lideri Bahçeli ile görüşen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in TBMM’deki makamı, dikkat çeken bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

ÖZGÜR ÖZEL, TAHA HÜSEYİN KARAGÖZ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP lideri, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz ile buluştu.

Karagöz buluşmayı X hesabından duyurdu.

Özel’in “Yine kibar ve samimi bir ev sahibi” olduğunu belirten Karagöz, görüşmeden fotoğraflar da paylaştı.

CHP liderinin “Siyasette ortamı yumuşatacak adımların yenilerini planladığı” bilgisini paylaşan Karagöz, “Sadece görüşmek bağlamında değil, sahiplenmeyi de katıyor. Türk politikası adına umut verici gelişmeler doğrusu” dedi.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

CHP Genel Başkanı Özel'in ve İYİ Partili Çömez'in Karagöz'le görüşmesi bazı isimler tarafından büyük tepkiyle karşılandı. 

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP lideri Özel'in Karagöz'ün kim olduğunu bilmediğini savunurken "Bu görüşmeyi kim ayarladıysa hain odur" dedi.

YouTube'daki kanalında Altaylı şu ifadeleri kullandı;

"Taha Hüseyin Karagöz'ü büyük ihtimal çoğunluk tanımıyordur. Aslında ben de şahsen tanımıyorum. Çünkü öyle bir gazeteci ben ne gördüm ne duydum. Daha doğrusu öyle biri var ama o kişi gazeteci değil. 

"ÇOK NET HERKESİN TROL OLDUĞUNU BİLDİĞİ BİR KİŞİ"

O kişi AK Parti yanlısı bir trol. CHP'li, muhalif veya AK Parti'yi eleştiren kişilere ağır saldırılarda bulunan, sanki saygın bir görüntüsü varmış izlenimi vererek AK Parti saflarında yer edinmeye çalışan, çok net herkesin trol olduğunu bildiği bir kişi.

"BU GÖRÜŞMEYİ KİM AYARLADIYSA KİM İSTEDİYSE HAİN ODUR"

Şimdi Özgür Özel'in de elinde çok güzel bir imkan var. Hain kim bulma imkanı? 'Taha Hüseyin Karagöz'le görüşmeniz lazım' diye onu kim genel merkeze getirdiyse, bu görüşmeyi kim ayarladıysa kim istediyse hain odur. Çünkü bu normal bir şey değil. Yani CHP lideri bunca gazeteci ve insan varken kalkıp da bu kişiyle görüştüyse... Ben Özel'in bu kişiyi tanıdığını hiç sanmıyorum. Adının ve varlığından da haberdar olduğunu sanmıyorum. Bilinmez çünkü. Ki bu görüşmeyi ayarladıysa Özel yanından o kişi uzaklaştırsın. Kimse bunu getiren, hain odur"