Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e yönelik suikastla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Ateş’in öldürülmesine yönelik soruşturmada, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı Olcay Kılavuz’un da şüpheliler arasında yer aldığı iddia edildi. Kılavuz ile ilgili olarak, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in şikâyeti sonrasında işlem yapıldığı öne sürülüyor.

Sözcü’den İsmail Saymaz, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in şikâyeti sonrası işlem yapıldığını, Olcay Kılavuz’un olay tarihinde milletvekili olduğu gerekçesiyle dosyanın parlamenter soruşturma bürosuna iletildiğini kaydetti. Kılavuz hakkında fezleke hazırlanıp hazırlanmadığı ise henüz bilinmiyor.

Öte yandan bir dönem Mersin Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan Çağrı Ünel'in işlediği cinayetle ilgili yargılama sürecinin sonuna gelindi.

Mahkeme, Ünel'in 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Görevden alındıktan sonra Ülkü Ocakları’ndan elini ayağını çeken Ünel, geçen yıl 15 Mart’ta ülkücü olduğu anlaşılan bir grubun saldırısına uğramıştı. Mersin’e il dışından gelen grubun saldırısı sırasında Ünel, kendisine ait ruhsatsız silahla ateş ederek Emrullah Aslan’ın ölümüne neden olmuştu.