ADANA'da, geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı’nda 'kıyma çekme yeri' yüzünden husumetli oldukları iddia edilen aileden Murat Koday'ı (26) tüfekle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Ferhat Çiftçi (25), müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

Merkez Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi'nde 2022 yılı Kurban Bayramı'nda kıyma çekme işi yapan Remziye Çiftçi, iddiaya göre, başka mahalleye taşınan ancak Atakent'e gelip kıyma işi yapan Hatice Dilci'ye, "Sen buradan taşındın artık burada iş yapamazsın" dedi. İki kadın arasındaki tartışmayı, aralarında mahallede esnaflık yapan Sezai Koday'ın da bulunduğu komşular yatıştırdı. Çiftçi ailesi, iddiaya göre bu olay nedeniyle Koday ve ailesine husumet beslemeye başladı. Remziye Çiftçi'nin oğlu Ferhat Çiftçi, 26 Eylül 2023'te tüfekle arkadaşlarıyla sohbet eden Murat Koday'ı hedef alarak, "Sen anama, bacıma küfrettin" dedikten sonra 2 el ateş edip kaçtı. Yaralanan Koday, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Yakalanıp tutuklanan Ferhat Çiftçi hakkında Adana 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten öldürme' suçundan açılan dava karara bağlandı. Cinayet şüphelisi Çiftçi, son savunmasında, ailesinin kıyma çekme işiyle uğraştığını, tezgahın kaldırılması konusunda Koday ailesinin baskı yaptığını öne sürerek, "Ailemi de bu yüzden darbetmeleri nedeniyle içimde bir kin oluştu. Murat ve ailesinin, aileme bu konuda sardıklarını duyuyordum. Ben bu olaylar sırasında Adana'da değildim" dedi.