GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2024 19:20

Cumhuriyet Bassavcılığından Açıklama

Cumhuriyet Bassavcılığından Açıklama


KAMUYA YARARLI BİR İŞTE ÜCRETSİZ ÇALIŞMA

YÜKÜMLÜLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 "Denetimli serbestlik; kapsamı kanunlarca belirlenen, şüpheli, sanık ve hükümlüler hakkında adli mercilerce verilen ceza ve tedbirlerin uygulandığı, yükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak, iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı bir ceza ve infaz sistemidir.

Denetimli serbestlik; kapsamı kanunlarca belirlenen, şüpheli, sanık ve hükümlüler hakkında adli mercilerce verilen ceza ve tedbirlerin uygulandığı, yükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak, iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı bir ceza ve infaz sistemidir.

 Bu kapsamda, hakkında kamu hizmeti yükümlülüğü verilen yükümlülerin, Adana Adli Yargı Alanında bulunan kamu kurumlarında günde en az 2 en fazla 8 saat süreyle ücretsiz çalıştırılabilmesi amacıyla Adana Valiliği ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığı arasında iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Törene, Adana Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, Adana Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Başkanı Sayın Mehmet Ali ÇOLAK, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal GÜMÜŞ, Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Mehmet TORUN, Seyhan Kaymakamı Ekrem İNCİ, Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan ARIKAN, Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taşkın ÇÖREKLİ, Adana Cumhuriyet Savcıları Zafer SEÇKİN ve Osman İLKUTLİ, , Adana Denetimli Serbestlik Müdürü Can DEVECİ ve Adana Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer İÇTİMAR katılmıştır. İmza töreninin ardından, “Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bürosu Serbest Zaman Etkinlik Alanı” ziyaret edilmiştir.

Adana Denetimli Serbestlik Müdürü Can DEVECİ tarafından, suça sürüklenen çocukların Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne yetişkinlerden ayrı olarak hizmet binasına alındığı güvenli alan ile çocukların serbest zamanlarını geçirecekleri satranç, zekâ oyunları, masa tenisi ve langırt oynayacakları bölüm ile yeni oluşturulmuş kütüphane tanıtılmıştır

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

AdminAdmin