EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-09-2022 13:33

Final Okullarında Yeni Dönem

Final Okullarında Yeni Dönem


Adana Final Okulları 2022-2023 eğitim öğretim yılına 12 Eylül Pazartesi günü büyük bir coşku ile başladı. Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem ile Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan, okul yöneticileri ve öğretmenler, öğrencileri bahçede karşıladı.

Bu yıl da özveri ile hazırlanan ve öğrenciler için her detayın düşünülerek planlandığı tören, anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerinin alana geçmesinden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tören, Adana Final Okulları öğrencileri LGS Türkiye Birincisi Efe Yiyenoğlu ve YKS Adana Birincisi Türkiye 24.’sü Begüm Yılmaz’ın konuşmalarının ardından Adana Final Okulları Genel Müdürü M.Turhan Orhan’ın konuşmasıyla devam etti. 

Büyük Emek, Büyük Başarı 

Büyük başarılara imza atan öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getiren Orhan, “Bu başarıda ailelerin emeği büyük ama en büyük emeklerden biri de bu okulun öğretmen kadrosunundur. Onlara da yürekten teşekkür ediyorum. En iyi öğretmen kadrosuna sahip olmamız ve asla taviz vermediğimiz disiplin anlayışımız ile Adana Final Okulları olarak, sorumluluk sahibi, özgüveni olan, kendisine ve çevresine saygılı, Cumhuriyetimize sahip çıkan, Atatürkçü bir nesil yetiştirmek amacındayız. Bizler tüm bilgi birikimimizi ve tecrübemizi yenilikçi anlayışımızla özdeşleştirerek geleceğimizi emanet edeceğimiz gençler yetiştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktayız. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

Konfor Ortamında Başarı Elde Edilmez

Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem ise açılış konuşmasında, ”Eğitim hayatımda 43. yıla girmiş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Öğrencilerimizin 21. yüzyılın gereklerine göre eğitilmesinde elimizden geleni değil üstümüze düşeni yapıyoruz. Siz velilerimizden de bu konuda destek ve iş birliği bekliyoruz. Biz biliyoruz ki konfor ortamında başarı elde edilmez. Finalin felsefesi; çalışkan, dürüst, disiplinli, tabiata ve canlılara saygılı, farklılıkları zenginlik olarak gören, tarihine bağlı, atalarına saygılı, yüzü aydınlığa dönük bireyler yetiştirmektir. Bu coğrafyada var olacaksak, farklılıklara saygı göstereceğiz. Bunun için bir ölçümüz var, dalgalanan bayrağımız, Misakımilli sınırlarımız, bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz…” dedi.    

 

Şevket Ertem son olarak, Türkiye birincilikleri ile adından söz ettiren Adana Final Okullarının başta Genel Müdürü M. Turhan Orhan olmak üzere bu başarılara emek veren tüm çalışanlara teşekkür ederek yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

AdminAdmin