Karataş'ta yaşanan ve kamuoyuna yansıyan 'atık suların denize karıştığı' gerçeği üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yazılı bir açıklama yaptı.

Söz konusu açıklamada "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve gelmesinin ardından; Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), çevreyi ve su kaynaklarını korumak amacıyla ilçelere atık su arıtma tesisleri inşa etmeye devam ediyor. Bu tesisler sayesinde, toplanan atık sular, mevzuata uygun olarak arıtılıyor ve zararsız hale getiriliyor. Böylece kirli suların, su kaynaklarına karışması engelleniyor." iddiasında bulunuldu.

Ayrıca "Saimbeyli’de inşa edilerek faaliyete başlayan atık su arıtma tesisi ile vatandaşlar daha sağlıklı suya kavuştu. Yapımı tamamlanan Karataş Atık Su Arıtma Tesisi, Akdeniz’i koruyarak Karataşlıları su kirliliği ve koku sorunlarından kurtarıyor. İleri biyolojik yöntemlerle suyun arıtıldığı bu tesis, bölge halkına rahat bir nefes aldırıyor. Aladağ İlçesi’nde uzun yıllardır yaşanan altyapı sorununu çözmek amacıyla başlatılan atık su arıtma tesisi, Mansurlu (Sinanpaşa) Mahallesi'nde inşa edilerek faaliyete başladı.

İmamoğlu’nda inşa edilen atık su arıtma tesisi ise tamamlanmak üzere. İleri biyolojik arıtma teknolojisinin kullanıldığı tesis, İmamoğlu’nun daha temiz bir çevreye sahip olmasını sağlayacak." denildi. 

Ama fotoğraflar ve vatandaş yalan söylemez!