Kültür Bakanlığının düzenlediği Kültür Yolu Festivali kapsamında Adana’da 13-21 Nisan tarihleri arasında Dr. Gökhan Gündoğdu Eğitim ve Kültür Müzesi, Gündoğdu Vakfı Sanat Koleksiyonu gezilecek yerler programına aldı.

KÜLTÜR BAKANLIĞI SAYFASINDAN DUYURDU

Sanata ve Sanatçıya büyük değer veren Gündoğdu Vakfı’nda 13-21 Nisan 08.00-16.00 saatlerinde gezilebilinecek Koleksiyon Sergisi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Şehirde Festival Var’ duyuru sayfasından yayınlanarak sanat severler davet edildi.

DR. GÖKHAN GÜNDOĞDU SANATSEVERLERİ DAVET ETTİ

Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, Vakıf bünyesinde bulunan Dr. Gökhan Gündoğdu Eğitim ve Kültür Müzesinde ki serginin gezilmesi gerektiğini ifade edip müzede ülkemizin kıymetli sanatçılarının ve dünyadan önemli sanatçıların eserlerinin bulunduğunu vurguladı.

700’DEN FAZLA ESER VAR

Gündoğdu Vakfı Koleksiyon Sergisi, 700'den fazla eseriyle sanat tutkunlarını bekliyor. Sergide, yerli ve yabancı çok değerli sanatçılara ait resim, heykel, seramik, fotoğraf, gravür, baskı resim ve tarihi eserler ile değerli kültür varlıkları ve sikkeler gibi çeşitli eserler yer alıyor. Bu özel koleksiyon, Gündoğdu Vakfı Müzesi'nde sergileniyor. Üç salondan oluşan müzedeki sergide;
Hüsamettin Koçan, Ekrem Kahraman, Barış Sarıbaş, Uğur Çakı, Şener Cevgen, Özgür Eryılmaz, Müslüm Teke, Musa Hatan, Tanju Demirci, Ayla Turan, Sera Uzel, Dicle Çiftçi, Clarie Arkas, Ekin Balcıoğlu, Adil Salih, Devrim Erbil, İsmail Acar, Mehmet Güleryüz, Zahit Büyükişleyen, Yusuf Taktak gibi birçok ünlü sanatçının eserleri bulunuyor.

Bu etkileyici sergi, sanatın çeşitli alanlarını keşfetmek isteyen herkesi Gündoğdu Vakfı Müzesi'ne davet ediyor. Sergi, sanatseverlere geniş bir perspektif sunarken, sanat eserlerinin gücünü ve etkisini keşfetmeye yönlendiriyor.