GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2023 09:50

Güvenlik Zirvesinin Perde Arkası…

Güvenlik Zirvesinin Perde Arkası…


Ali PEKMEZCİ Yazdı 

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, bir hafta önce Adana'da Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirmişti. Ayyıldız, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, genel asayişin sağlanması ve suçlarla mücadele için kararlılıkla çalıştıklarını belirtti.

Yardımcısı, Adana eski İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız da toplantıya iştirak etmişti. Güvenlik ve Asayiş toplantısına ilgili Daire Başkanları da katılarak bilgilendirmede bulundular. 

Gündeme ilk kez haber portalımızın getirdiği bu gelişme, Adana’da bir süreden beri artış gösteren seri cinayetlerin (ve uyuşturucu başta olmak üzere diğer suçların) hemen arkasından gelmesi şaşırtıcı olmadı. 
Emniyet Genel Müdürü ve Yardımcısının yanısıra Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in de katıldığı toplantıda kritik kararlar alındığı ileri sürülüyor.
 
Bu çerçevede mevcut kadronun yetersizliği ele alınırken, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün il emniyetine yeni atama takviyesinde bulunacağı iddia ediliyor.
 
Göreve geldiği günden itibaren Adana medyası ile sıcak bir ilişki kuran duyarlı Vali Yavuz Selim Köşger’in bu konuya dair haberleri titizlikle takip ettiği öğrenildi. 
 
 
 
AdminAdmin