“Hemşirelerimiz; her şeyi göğüsleyecek kadar güçlü, herkesi anlayabilecek kadar yumuşak kalbe sahip sağlık ışıltıları saçan meleklerimiz”  Hemşireler Günü’nde seçtikleri mesleğin ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha kanıtladılar.

Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde bir araya gelen sağlık sektörünün melekleri, “Bir hemşire hastalarının ve ailelerinin kalbini, aklını, ruhunu ve vücudunu iyileştirme fırsatına sahiptir. Adı unutulabilir, ama hissettirdikleri asla unutulmaz” sloganı ile bütünleştiler.  Beyaz meleklerimiz, meslek kurallarının  anlamlı ışığı altında, moral tazeleyip, yarınlara daha umutlu bakabilecek güçle unutulmaz bir kutlama törenini gerçekleştirdiler.

 

UNUTULMAZ GECEDE BULUŞTULAR

 

Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hjizmetleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen bu yılki etkinlikte tüm zamanlarını hasta ve sağlık hizmetine adayan  beyaz meleklerimiz, akılları şifa bekleyen hastalarda olmasına rağmen, daha iyi hizmet verebilmek için güçlü ve moralli olmanın bilinci ile unutulmayacak bir gecede buluştular.

“Bir hemşire her gün bir hayata dokunacağını veya bir yaşamın kendisine dokunacağını bilir” sloganı ile bütünleşen Hemşireler Günü etkinliğine Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Yıldırım, Müdür Yardımcısı Serpil Tarakçı, Çukurova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Aslıhan Giray Öztüfekçi ile Dr. Metin Happani, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ferman Kaan Demir ve yardımcıları Şuayip Arıkan, Özgür Alptekinile hastanede görevli hemşireler ve sağlık çalışanları katıldı.