Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Adana'da düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık askeri insansız hava aracı üretiminde dünyada lider, ticari araç, güneş paneli, beyaz eşya, çimento, demir çelik üretiminde Avrupa'da birinci olduğunu belirtti. Adana'daki Törene Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı da katıldı. 

Bakan Kacır, Adana'ya yapılan yatırımlar ve model fabrika projeleri hakkında bilgi verdi ve Adana'nın sanayi ve üretim potansiyelini vurguladı.

Bakan Kacır, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) işbirliğinde Adana Sanayi Odası Model Fabrika Merkezi'nde düzenlenen "Model Fabrika ve Kalkınma Merkezi Projeleri Açılış Töreni"nde, kente bugün yeni projeler ve eserler kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

Kültürüyle, tarımıyla, üretimiyle, zengin mutfağıyla Adana'nın kendileri için ayrı bir değere sahip olduğunu belirten Kacır, kentin kendileri açısından önemini anlattı.

Kacır, son 22 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü iradesi ve liderliğinde, tüm alanlarda asırlık projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Cumhuriyet'imizin ikinci asrında Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi belirledik, 22 yıldır içeride ve dışarıda bize istikamet belirlemeye, hudut çizmeye kalkanlara karşı her zaman dik durduk, bileğimizi büktürmedik. Milletimize sevdamız, eser ve hizmet üretme noktasındaki kararlılığımız ilk günkü kadar taze. Gönlümüzde, yüreğimizde sadece millete hizmet aşkı var. Bu aşkla, Türkiye Yüzyılı'nda gece gündüz durmadan, duraksamadan, yorulmadan, bir an bile yılmadan çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye Yüzyılı'nda artık askeri insansız hava aracı üretiminde dünyada lider, ticari araç, güneş paneli, beyaz eşya, çimento, demir çelik üretiminde Avrupa'da birinci olan bir Türkiye var. 22 yıl içinde organize sanayi bölgelerinin sayısını 192'den 361'e çıkaran, OSB'lerde üretimde olan sanayi alanlarının sayısını 11 binden 58 bine, istihdamı 415 binden 2,6 milyona yükselten bir Türkiye var."