İYİ Parti Seyhan İlçe Başkanı Op Dr. Ercan Atalay, görevinden istifa etti.

Genel seçimlerde İYİ Parti Adana Milletvekili adayı da olan Başkan Ercan Atalay, yaptığı yazılı açıklama ile görevi bıraktığını belirtti. Atalay, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İYİ Parti adına verilen tüm görevleri özveri ve başarıyla yaptım. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde ve sonrasında tabanda eleştiri konusu olarak partimizin politikalarında “Atatürkçü- Milliyetçi çizgiden ayrılmış “ görüntüsü bizleri hüsrana uğratmıştır. İYİ Partimizin vizyon ve misyonuna uygun olmayan politikaların uygulanması, bizleri bazı kararlar almaya zorlamıştır.

Ayrıca son zamanlarda bizlere yapılan hakarete varan dayanıksız, etik olmayan eleştiriler sonucu Seyhan İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. İYİ Parti ailesi olarak yola çıkma amacımız, ülkemizin içinde bulunduğu “Ucube” yönetim sisteminden kurtulmak, Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermemek, liyakatın ön planda olduğu kişilerin menfaatlerinin düşünülmediği çağdaş demokrasi ve insan haklarının yerleştiği bir Türkiye hayaliydi. Yerel teşkilat olarak verilen emeğin, aidiyetin, iyi niyetin ve en önemlisi gece-gündüz akıtılan alınterinin yok sayılarak siyasette başarıya ulaşılması elbette imkansızdır.

Yüce Türk Milletine ve Teşkilatımızın öngörüsüne rağmen, genel-yerel seçimlerde uygulanan yanlış politikalar, Seyhan İlçe Başkanlığı görevimin ifasını güçleştirmiştir. Birlikte çalışmaktan gurur duyduğum tüm il ve ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımdan ve bizleri destekleyen tüm üye-gönüllü arkadaşlarımızdan helallik istiyorum. Ben hakkımı helal ediyorum.”