GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2024 09:56

Manipüle Anket Bıçak Gibi Kesildi

Manipüle Anket Bıçak Gibi Kesildi


Adana'da dün akşam saatlerinden itibaren Özellikle tercih edilmiş vatandaşların telefonlarını arayan 312 alan kodlu bir Ankara numarasından başlatılan manipüle anket, deşifre edilmesinin ardından bıçak gibi kesildi. 

Adanalılara, ilan edilen 3 isimle birlikte Hüseyin Sözlü'yü de soran meçhul araştırma şirketi "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz? sorusununa cevap olarak Adanalılara Zeydan Karalar, Hüseyin Sözlü, Fatih Mehmet Kocaispir ve Ayyüce Türkeş isimlerinden birisini tuşlamasını talep etti.

Ancak adaylığı kesinleşmiş üç ismin yanına Hüseyin Sözlü‘nün de eklenmiş olması kafalarda soru işareti doğurdu. Sözlü’nün dik ve ülkücü duruşunu bilenler bu ankete itibar etmedi. MHP camiası bunun oyları bölmek adına Zeydan Karalar’ın manipülesi olduğunu ileri sürerken, bu sabahtan itibaren manipüle olduğu açıkça belli olan anket kapsamında Adana'da hiç kimsenin aranmadığı dikkati çekti. 

Bilindiği gibi ankette adı geçen geçmiş dönem BŞB Başkanı Hüseyin Sözlü, aldığı ülkücü terbiye gereği böyle bir durumun asla söz konusu olamayacağını belirterek "İlk iş olarak Adana Cumhur İttifakı BŞB adayı Fatih Kocaispir'i ziyaret edip desteğimi açıklayacağım" diye konuşmuştu.

 

AdminAdmin