GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 11:26

Meclisi, İskansız Binada Toplayacaklar

Meclisi, İskansız Binada Toplayacaklar


İhalesinden yapım sürecine kadar her tarafı buram buram bir şaibe kokan ATO’nun yeni hizmet binası bir ilke daha sahne olacak. 

Atilla Menevşe’nin göstermelik buna karşın Yücel Bayram’ın yıllardır fiili başkan olduğu Adana Ticaret Odası’nın Ağustos ayı Meclis toplantısı iskansız yeni binada gerçekleştirilecek. 

Yarın (25 Ağustos Perşembe) yapılacak olan meclis toplantısı tamamen ATO seçimlerine yönelik bir gövde gösterisi niteliğinde. Böylelikle meclis-şov üyelerin gözüne adeta sokulmuş olunacak. 

Fikir babası da ATO’nun fiili başkanı Yücel Bayram.

Bu kurumda koltukta oturmaktan başka hiçbir meziyeti olmayan Atilla Menevşe, ne denirse onu yapıp bir robot gibi hareket ediyor. 

CEVABINI BEKLEYEN SORULAR 

Pazartesi günü yayınladığımız habere ilişkin hiçbir açıklama, düzeltme ya da yalanlama gelmedi. Disiplin Kurulu üyesi Ahmet Görür’e ve jeneratör ihalesine ilişkin sorularımız hala cevabını bekliyor.

ATO hizmet binası ihalesi ile ilgili haberlerimize de devam edeceğimizi duyurup tekrarlıyoruz: 

13 Haziran 2022’de Yönetim Kurulu tarafından ATO jeneratör yer değiştirme kararı alındı. 250 bin lira bedelle ATO Disiplin Kurulu üyesi Ahmet Görür’e (AMT Mühendislik) peşkeş çekildi mi? Bu konudaki yasağa neden riayet etmediniz?

İlgili karara Yönetim Kurulu üyeleri İlhan Pehlivan ve Cengiz Yılmaz şerh koydu mu, gerekçeleri neydi?

Haber portalımızın bu skandalı yayınlamasının ardından Ahmet Görür’ün bitirdiği (faturasız) ihale için kimlerden teklif aldınız?

Bir ay sonraki (18 Temmuz 2022) yönetim kurulu toplantısında, Yücel Bayram’ın imzasıyla Ahmet Görür’le ilgili kararı (zaten bitmiş bir iş) iptal edip yüzde 10 daha fazla ödeme koşuluyla yeni bir karar aldınız mı?

Bunlar arasında Han Mühendislik, Fırat Şimşek ve Özer Mühendislik var mıdır, ihale (!) Han Mühendislikte bırakılmış mıdır? 

Disiplin Kurulu üyesi Ahmet Görür, danışmanlık ücreti adı altında ATO’ya her ay fatura kesmekte midir, bu utanç duyulması gereken bir olay değil midir?

Bu sorular hikayeden ibaret değildir. Edimin ifası ve ihaleye fesat karıştırmaya girer. 

Boğazınıza kadar pislik çukuruna batmış bir yönetim olarak belgeli ve doğru haberlere yalan demeyeceksiniz. Başınızı öne eğip yürüyeceksiniz! 

Biz yazmaktan utanıyoruz siz yapmaktan utanmıyorsunuz.!

AdminAdmin