Türkgün gazetesi "Halk TV’nin avanak hafiyeliği" başlıklı bir haber yaparak gazetecileri hedef aldı. Haberde "Ankara’da işlenen bir cinayet üzerinden Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarını karalamaya çalışan Halk TV trajikomik bir duruma düştü. Bir uyarı spotu yayınlayan kanal 'Halk TV adıyla ticari ilişki yürütenlerle hiçbir ilişkimiz yoktur' notunu paylaştı. Sinan Ateş cinayeti üzerinden programlarında aylardır gizli hafiyelik yapanların kaşla göz arasında dolandırıldığı ortaya çıkarken perde arkasında nelerin yaşandığı merak konusu oldu" sözlerine yer verildi.

Türgün gazetesinin hedef aldığı gazetecilerden Murat Ağırel 12punto'ya konuştu. Sinan Ateş cinayeti dava günü yaklaştıkça konuyla ilgili haber yapan gazetecilerin hedefe konulduğunu belirten Ağırel şunları söyledi:

"Sinan Ateş cinayetiyle ilgili dava günü yaklaştıkça konuyla ilgili haber yazan,  yorum yapan, konuyu  gündeme getiren gazetecileri hedefe koyuyorlar. Amaç Sinan Ateş cinayetinin arkasındaki faillerin ortaya çıkmaması mıdır bilinmez ancak bunlar izaha muhtaçtır.  Gerçeğin ortaya çıkmak gibi bir huyu var. Bizi hedefe koyan kişiler de zaten ortadadır. Barış Terkoğlu da bu kişileri paylaşmıştır. Savcılar da zaten bu tarz paylaşımları ihbar kabul ederek suç duyurusunda bulunuyorlar. Bizim ayrıca suç duyurusunda bulunmak gibi bir eylememiz olmayacak. Gazeteciliğin ne hale geldiğini görüyoruz. Bu hedef göstermeyi de aşmıştır."

'KANUNSUZLARI KANUNLARA UYANLAR ADINA İFŞA EDECEĞİZ'

Öte yandan olaya sosyal medya hesapları üzerinden de tepki gösteren Murat Ağırel, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Timur Soykan'ın paylaşımları şöyle:

“'İddianame ve eklerinde bulunan somut gerçekler nedeni ile çok incinmişler. Hatta Mersin’deki kokain tacirlerini ortaya çıkardığımız için öyle incinmişler ki metin arasında öfkelerini de belirtmişler! Daha düne kadar 'Reis' dedikleri arkadaşlarının katledilmesine sessiz kalan bu kişiler ve FET*, mafya artığı sosyal medyadaki tetikçileri belgeli gerçek karşısında iftira atarak ve tehdit ederek akılları sıra korku salmaya çalışıyorlar. Belgeli, soruşturmacı, halkın yanında duran gazeteciliği, kalemin namus olduğunu sizlere de öğreteceğiz. Vesikalık fotoğraflarımızı değil boy boy fotoğraflarımızı paylaşın. Çünkü biz bu cinayeti, cinayeti planlayanları, cinayete destek verenleri yani kanunsuzları, kanunlara uyanlar adına ifşa edeceğiz.'

Daha düne kadar FETÖcü abileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı demir parmaklıklar arkasına göndermeye , MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı esir almak için kumpas kurmaya çalışanlar ile kol kola olan bu kişiler şimdi yeni kumpas peşindeler.“