EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-05-2023 18:58

Milyonlarca EYT'li Bu Ödemeyi Bekliyordu! Sonunda Hesaba Yatırıldığı Duyuruldu!

Milyonlarca EYT'liyi ilgilendiren ödemeler hesaplara yatırıldı. Peki EYT emeklilerine kaç TL ödeniyor? SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar bu habere dikkat. Bakanlık bizzat tarih vererek duyurdu.

Milyonlarca EYT'li Bu Ödemeyi Bekliyordu! Sonunda Hesaba Yatırıldığı Duyuruldu!

Emeklilere verilen ödemelerin bir kısmı EYT'lilere verilmemişti. Bu nedenle pek çok EYT emeklisi, ödeme gününün kendilerine ne zaman geleceğini iple çekiyordu. Ortaya çıkan bu gelişmede bakanlıktan olumlu açıklamalar geldi.

30 Nisan'dan Önce Başvuranlara Ödendi!

Emeklilere verilen bayram ikramiyesi ödemeleri, Nisan ayında tamamlanmıştı. 30 Nisan öncesinde EYT'den emekli olabilmek adına Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru yapmış olanlar için müjdeli haber geldi. Bu şartı karşılayan EYT'lilerin hesabına 9 Mayıs'ta Ramazan Bayramı ikramiye ödemesi yatırıldı.

Kurban Bayramı'nda Yeni Zam Gelecek mi?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte ikramiye zammının olup olmayacağı soruluyor. Haliyle bu konu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden açıklığa kavuşturulabilir. Eğer bayram ikramiyelerinde artış olacağına dair yeni bir duyuru gelir ise sizlerle paylaşacağız. Son olarak bu yıl içerisinde 1100 TL'den 2000 TL'ye çıkan ikramiyeler, yakında yeniden zam alabilir.

Ali KutluAli Kutlu