Türkiye'de aylardır konuşulan firari Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'la ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Önce ölümlü kazaya karışan ardından Mısır ve Amerika'ya giden ikilinin yakalanmasında tuttukları ev için attıkları imza rol oynadı. İşte detaylar...

Timur Cihantimur, 1 Mart günü İstanbul’da ölümlü kazaya sebep olduktan sonra annesi Eylem Tok ile birlikte önce Mısır’a ardından da ABD’ye kaçmıştı.

SÖZLEŞME İMZALADILAR

ABD’de sürekli yer değiştiriyorlardı. 20 gün önce ABD’nin Boston eyaletindeki Jamaica isimli bölgede ev tuttular. TRT Haber'de yer alan bilgilere göre, gayrimenkulu kiralarken de bir sözleşme imzaladılar.

Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı ve Türkiye’nin ABD Büyükelçiliği'ndeki Güvenlik Ateşeliği, firari anne ve oğulun yerlerini tespit etti.

Kira sözleşmesinin detaylarına dahi ulaşıldı. İlk etapta İnterpol yetkililerine, akabinde de Boston Polisine zanlıların bilgileri iletildi.

Eylem Tok gözaltı sırasında pek çok telefon görüşmesi yaptı Boston Polisi düğmeye bastı. ABD'nin doğu yakası zaman dilimine göre 14 Haziran 09.30’da Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un yaşadıkları yere baskın düzenlendi. Ana oğul yakalandı.