Gazeteci Fatih Altaylı'dan Beştepe'deki Recep Tayyip Erdoğan - Meral Akşener görüşmesinin içeriğine ilişkin çok konuşulacak 'büyükelçilik' ve 'Fatih Akşener' iddiası geldi.

YouTube'daki kanalında değerlendirmelerde bulunan Altaylı, Akşener'in oğlu Fatih Akşener'in büyükelçi olacağı iddialarının Ankara'da konuşulduğunu açıkladı.

Altaylı şunları söyledi;

ÇOK KONUŞULACAK BÜYÜKELÇİLİK İDDİASI

"Ankara'da konuşulan şu. Doğru mudur değil midir bilmem. Meral Akşener'in bir aile ferdinin büyükelçiliklle ödüllendirilmesi için... Belki de böyle demek doğru olmadı ama. Ailesinden bir kişi, bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili bir kaç ay içinde daha önce de bazı girişimler olmuş. Bununla ilgili bir görüşme olduğu söyleniyor. Bunu da galiba Aytun Çıray da dile getirdi. Zannederim ki oğlu için istiyorlar. Hatta konuşulan şu; işte oğlu Fatih Akşener Galatasaray Lisesi mezunu. Onun için Paris büyükelçiliği gibi dedikodular varmış Ankara'da. Ben de dedim ki Paris olmaz, Paris'i vermezler. Fransızca konuşulan Senegal ve Cezayir gibi yerler olabilir ama Paris ciddi bir yerdir, vermezler. 

Biliyorsun AK Parti, büyükelçiliği kendisine destek verenler ödül gibi rüşvet gibi dağıtmaya başladı. Çok da büyükelçilik verdi böyle."