Dubai Kraliyet İş Konseyi, Adana Demirspor Kulübü eski başkanı ve iş insanı Murat Sancak’a temsilcilik belgesi verdi. 

Yapılan yazılı açıklamaya göre Birleşik Arap Emirlikleri ve körfez ülkelerindeki kraliyet ailelerinin yatırımlarını desteklemek amacıyla kurulan Dubai Kraliyet İş Konseyi; dizi sektörü, inşaat sektörü, enerji sektörü, spor, gıda, yatçılık ve turizm sektörü gibi alanlarda Türkiye’ye yatırım yapmaya hazırlanıyor.
 
Birleşik Arap Emirlikleri ve körfez ülkelerindeki kraliyet ailelerinin yatırımlarını desteklemek amacıyla kurulan Dubai Kraliyet İş Konseyi (Royal Business Council) H. H. Sheikh Thaleb ve H.H. Sheikh Jamal Al Qassimi kraliyet ailesinin öncülüğünde dizi sektörü, inşaat sektörü, enerji sektörü, spor, gıda, yatçılık ve turizm sektörüne kadar pek çok alanda Türkiye’ye yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Sancak’a temsilcilik belgesini Dubai Kraliyet İş Konseyi Başkanı Süleyman Taşçı takdim etti.

Hem törende hem de sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan iş insanı Murat Sancak, "Bana temsilcilik teklifinde bulunduklarında çok gurur duydum. Arap ülkeleriyle entegre olarak ülkemize yatırım çekebilirsek, ne mutlu bize. Burada ben belki aracı olacağım, onları temsil edeceğim. Amacımız Türkiye’ye yatırım çekmek. Her türlü yatırıma açığız. Hedefimiz, Arap ülkeleriyle olan diyaloğumuzu doğru iş alanlarında geliştirmek. Birleşik Arap Emirlikleri ve körfez ülkelerindeki sermayeyi ülkemize çekmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.