GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2022 11:33

Şantajcı Savcı Görevinden Uzaklaştırıldı

Şantajcı Savcı Görevinden Uzaklaştırıldı


Geçen yıl intihar eden polis memurunun eşi ile ilişki yaşayan ve müstehcen görüntüleri yaymakla tehdit eden Hakan A. isimli Cumhuriyet Savcısı görevden uzaklaştırıldı. Hakan A.’nın HSK tarafından temin edilen tabletinden de çok sayıda kadına ait müstehcen görüntü çıktı.

Denizli Merkezefendi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 40 yaşındaki polis memuru Dursun G.Ö., geçtiğimiz yıl eşiyle girdiği bir tartışma sonrası evinde beylik tabancasını ateşleyerek intihar etmişti. Olayın ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan A. ile polis memurunun eşi N.Ö., tanışıp görüşmeye başladı. İkili arasında başlayan duygusal ilişki birlikteliğe dönüştü. Cumhuriyet Savcısı Hakan A., N.Ö.’nün haberi olmadan cinsel birlikteliği kayda aldı.

GÖRÜNTÜLERİ YAYMAKLA TEHDİT ETTİ

Cumhuriyet Savcısı Hakan A.’nın başka kadınlarla da görüştüğünü öğrenen N.Ö, ilişkiyi sonlandırmak istediğini iletti. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısı Hakan A., N.Ö.’nın rızası dışında gizlice çektiği görüntüleri yayınlamakla tehdit etti. Yaşanan tartışma sonrası ilişkileri biten Cumhuriyet Savcısı Hakan A., sosyal medya üzerinden başka kadınlarla konuşarak N.Ö.’nün müstehcen fotoğraflarını gönderdi ve özel yaşamına dair bilgiler verdi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Bunun üzerine polis memurunun eşi Başsavcılığa giderek Cumhuriyet Savcısı hakkında şikayetçi oldu. Söz konusu şikayetin ardından başlatılan soruşturma sırasında yapılan aramalarda ele geçirilen materyallerde Cumhuriyet Savcısına ait olan tablette çok sayıda kadına ait müstehcen görüntü ele geçirildi. Harekete geçen Hakimler ve Savcılar Kurulu, Cumhuriyet savcısını görevden uzaklaştırdı.

AdminAdmin